Naša je kadetska momčad tek u izvođenju jedanaesteraca ostala bez finala Kupa Hrvatske.

Osječki kadeti na Poljudu su izgubili od momčadi Hajduka u polufinalnoj utakmici Kupa Hrvatske. U vrlo neizvjesnom dvoboju Hajduk je porazio Osijek boljim izvođenjem jedanaesteraca rezultatom 5:4. Prethodno je u 90 minuta igre bilo neodlučeno 0.0. U prvom poluvremenu nije bilo značajnijih prilika, dok je drugi dio susreta bio dosta sadržajniji. Prvu šansu imali su Osječani preko Blažanovića, da bi potom Hajduk iskazao dominaciju i stvorio dvije-tri šanse za pogodak, ali su izostali golovi. O pobjedniku su, stoga, odlučivali jedanaesterci. Prvi je pucao Prekodravac za Osijek, a splitski vratar Mišević je obranio njegov udarac. Ostala četiri izvođača u redovima Bijelo-plavih bila su uspješna (Ivančan, Bukvić, Barić i Likovčić), no protivnik je zabio svih pet pogodaka s bijele točke što je osiguralo Hajduku mjesto u finalu.

Vrlo zanimljiv juniorski dvoboj

Naši su juniori pobijedili Varaždin na ŠRC Ante Gotovina u 24. kolu HNL-a za mladež. Igralo se napadački i na kraju vrlo efikasno, a osječka je momčad slavila sa 4:3. U prvom dijelu poveli su Grnjini izabranici golovima Bakovića u 17. i Ivandića u 38. minuti. Početkom nastavka ponovno je strijelac bio Baković u 51. minuti za uvjerljivih 3:0. Potom su gosti uspjeli smanjiti rezultat, da bi u 62. minuti Janušić zabio za 4:1. Varaždinci su do kraja dvaput zatresli suparničku mrežu i ublažili poraz. Osijek je ovom pobjedom ostao na petome mjestu, sada s 38 osvojenih bodova. Titulu prvaka već je osigurala momčad Hajduka.

🎓 - Tekst napisali studenti Akademije za umjetnost i kulturu u sklopu stručne prakse u nogometnom klubu Osijek.