U iznimno zanimljivoj utakmici s čak osam golova naši su mladi nogometaši bili bolji od Hajduka s 5:3.

Pioniri osječkog nogometnog prvoligaša izborili su plasman u finale Kupa Hrvatske! Učenici trenera Mateja Žitnjaka svladali su na terenu s umjetnom travom stadiona u Gradskom vrtu vršnjake iz splitskog Hajduka rezultatom 5:3. Bila je to iznimno zanimljiva i vrlo sadržajna utakmica o kojoj najbolje svjedoči i osam postignutih golova, dva više u mreži gostiju s Poljuda. Poveo je Osijek već u 2. minuti golom Živkovića, Splićani su ubrzo nakon toga izjednačili, da bi Svrzlić u 16. i Tajs u 20. minuti ponovno osigurali prednost Bijelo-plavi koji su poveli s 3:1. Do odlaska na odmor vidjeli smo još dva zgoditka. Strijelac za 4:1 ponovno je bio Tajs i to u 33. minuti, a samo 60-ak sekundi kasnije zabili su i gosti, pa je na poluvremenu bilo 4:2

Čeka se drugi finalist

Hajduk je vrlo efektnim pogotkom smanjio na samo gol zaostatka čim se krenulo s centra, ali više od toga ipak nije uspio napraviti. Osječani su i u nastavku susreta imali više izglednih situacija od svoga protivnika, a u 50. minuti dosuđen je jedanaesterac kojega je u peti gol naše momčadi pretvorio Perić. Osijek je igrao u sastavu: Hlapčić, Žulj, Bosančić, Sopić, Lukadinović, Levak, Svrzlić, Živković, Babić, Tajs (od 59. I. Barić i Perić (od 66. Čavar). Naši će pioniri u finalu, koje će biti upriličeno u Karlovcu, igrati protiv boljega iz drugog polufinalnog ogleda između Dinama i Slaven Belupa koji je na rasporedu 19. svibnja.