Protiv Varaždinaca na gostujućem je terenu slavila i kadetska momčad Osijeka u puno neizvjesnijem ogledu.

Pioniri su odigrali odličnu prvenstvenu utakmicu 23. kola u Varaždinu. Momčad Mateja Žitnjaka nemilosrdno je domaćinu zabila čak sedam golova ne dopustivši protivniku da mu ozbiljnije zaprijeti i postigne makar počasni pogodak. Već u prvom poluvremenu Osijek je vodio sa 6:0, a strijelci su bili: Dominik Babić (14. i 33.), Marko Tajs (17.), Andrej Svrzlić (19.), Filip Živković (28.) i Matej Perić (44). U drugom poluvremenu Osječani su se zadovoljili vrlo uvjerljivim vodstvom, a još su jednom zatresli suparničku mrežu preko Domagoja Čavara (56) za konačnih 0:7. Naši pioniri i dalje su prvi na ljestvici s dva boda prednosti ispred Hajduka. Kadeti su također porazili Varaždince, ali u puno neizvjesnijem ogledu, rezultatom 1:2. Varaždin je prvi došao u vodstvo i to već u trećoj minuti, a do preokreta je došlo u drugom poluvremenu. Tada su Bijelo-plavi zaigrali učinkovitije u napadu i zabili dva gola za novu pobjedu. Osječki strijelci bili su Matej Iličić u 76. i Mateo Stanišić u 78. minuti. Osijek je na diobi trećeg i četvrtog mjesta, dok je Dinamo na čelnoj poziciji.

Juniori izgubili od Orijenta 1919

Juniorska momčad poražena je na gostovanju kod Orijenta 1919 na stadionu Kantrida u 25. prvenstvenom kolu rezultatom 2:1. Utakmicu je pogotkom otvorio naš kapetan Luka Branšteter u 5. minuti i vodstvo je trajalo do polovice prvog dijela kada su domaćini izjednačili, da bi u 73. minuti došli i do drugoga gola i riješili susret u svoju korist. Učenici Ronalda Grnje i dalje su peti s 38 bodova dok je Hajduk već osvojio titulu.

🎓 - Tekst napisali studenti Akademije za umjetnost i kulturu u sklopu stručne prakse u nogometnom klubu Osijek.