Grnjini su učenici svladali Rudeš, dok su naši pioniri i kadeti, također kao domaćini, bili uspješniji od vršnjaka iz Cibalije.

Izabranici Ronalda Grnje u posljednjoj ovosezonskoj utakmici HNL-a za mladež porazili su momčad Rudeša rezultatom 1:0. Prvo poluvrijeme završilo je bez golova, da bi u drugom dijelu, u 59. minuti, osječki juniori preko Ivana Bakovića uspjeli zatresti mrežu gostiju iz Zagreba nakon čega je rezultat do kraja susreta ostao nepromijenjen. Bijelo-plavi su s 41 osvojenim bodom završili na petom mjestu, uz podsjećanje da su im ponajbolji igrači jesenas završili u kadru Osijeka II. Uvjerljivi prvaci su mladi nogometaši Hajduka, dok je drugo mjesto osvojio Dinamo.

Pioniri slavili u sudačkoj nadoknadi

Pioniri i kadeti na domaćem su terenu uspješno odradili utakmica protiv vršnjaka iz Cibalije. Učenici Mateja Žitnjaka dugo su se mučili s borbenim Vinkovčanima i na kraju do još jedne pobjede došli duboko u sudačkoj nadoknadi vremena. Dosta s(p)retno je pogodak za 1:0 postigao Marko Tajs u situaciji kada su gosti nastojali otkloniti opasnost ispred svojih vratiju, a lopta se od našeg igrača odbila u mrežu. I drugoplasirani Hajduk je do bodova protiv Dinama stigao u samoj završnici, pa i dalje ostaje prednost Osječana od dva boda razlike na samome vrhu ljestvice. Kadeti su, pak, ostvarili vrlo uvjerljiv trijumf od 6:1. Prvi gol je zabio Petar Ivančan u 23. minuti, u 51. za 2:0 je iz kaznenog udaraca pogodio Luka Barić, da bi Antonio Blažanović s dva uzastopna pogotka (61. i 63.) prednost povećao na 4:0. U 67. minuti strijelac je bio i Petar Ivančan, a u samoj završnici Blažanović je s bijele točke postavio konačan rezultat susreta. Momčad trenera Ante Bekavca je na četvrtom mjestu, iza Dinama, Hajduka i Lokomotive s kojom ima isti broj bodova.

🎓 - Tekst napisali studenti Akademije za umjetnost i kulturu u sklopu stručne prakse u nogometnom klubu Osijek.