Učenici trenera Mateja Žitnjaka u finalu Kupa Hrvatske svladali vršnjake iz Dinama golom Babića.

Pioniri Osijeka pobjednici su Kupa Hrvatske! Osječani su u finalu, odigranom u Karlovcu, potpuno zasluženo svladali vršnjake iz Dinama s 1:0 jer su tijekom cijelog susreta bili bolji i opasniji suparnik. Prvi je zaprijetio Perić već u 5. minuti dobrim udarcem s lijeve strane kada je vratar Dinama odlično reagirao, a već u sljedećem napadu Babić je u šansi, no Strnić još jednom spašava svoju mrežu. Udarac Živkovića iz daljine, zamalo iznad grede. U 33. minuti Babić je projurio kroz obranu Dinama te iskosa s desne strane pogodio vratnicu! I onda je isti igrač, potkraj prvog dijela susreta, još jednim potezom zaslužio pljesak s tribina. Ovaj puta se lijepim driblingom oslobodio pratnje i onda s 11-12 metara prizemnim udarcem pogodio suprotni, desni kut za vodstvo Bijelo-plavih!

Slavila je – bolja momčad

Drugo poluvrijeme Bijelo-plavi su otvorili prigodom Tajsa, da bi potom zaprijetio i vrlo agilni Babić, ali bez promjene rezultata. Osijek je prezentirao apsolutnu dominaciju i u nastavku utakmice. S druge strane priliku je imao Jureško, međutim, Hlapčić nije imao puno problema da bi sačuvao svoju mrežu. Učenici trenera Mateja Žitnjaka kontrolirali su situaciju na terenu iako su Modri pokušavali doći do izjednačenja, ali pravih prigoda ipak nisu imali. Na kraju su svi bili složni u zaključku da je trofej osvojila – kvalitetnija momčad. Osijek je igrao u sastavu: Hlapčić, Žulj, Sopić, Bosančić, Levak, Lukadinović, Svrzlić (od 70. + 1 Skukan), Babić, Živković, Perić (od 58. Čavar) i Tajs (od 70. Barić). U kadru su još bili: Vrljić, Rešetar, Livić i Gavran.