Danijel Lončar je rođen 26. lipnja 1997., a za najbolju momčad Bijelo-plavih je do sada skupio 73 nastupa.

Nakon što smo tortu prije nekoliko dana pripremili za Mihreta Topčagića, još jedan nogometaš Osijeka slavi rođendan na pripremama u Svetom Martinu na Muri. Riječ je o stoperu Danijelu Lončaru, rođenom 26. lipnja 1997. u gradu na Dravi. Znači da su u pitanju 24 rođendanske svijećice i svi mu, dakako, želimo puno zdravlja i sreće u daljnjoj karijeri uz još puno dobrih nastupa za Bijelo-plave. Trenutno je „Lonka“ izvan momčadi koja igra pripremne utakmice jer je u završnici prošle sezone operirao trbušni zid i još je u procesu oporavka, no trebao bi biti ubrzo spreman i za najveće napore.

Odlično zamijenio Majstorovića

Iza njega su tri vrlo ozbiljne natjecateljske godine u HNL-u uz respektabilan broj odigranih utakmica. Ukupno ih je u Osijeku u državnom prvenstvu skupio 61, a tomu treba dodati i 9 nastupa u Kupu Hrvatske i 3 susreta u kvalifikacijama Europske lige. Ukupna je brojka, računajući sva ta natjecanja, za sada 73, pri čemu je u tri navrata bio i strijelac. Prošao je mlađe kategorije NK Osijek, bio na posudbama u Čepinu i BSK-u iz Bijelog-Brda, a prije ulaska u najbolju momčad iskazao se i kao kapetan Osijeka II. Odlično je u osječkoj obrani nadomjestio Antu Majstorovića koji je prošle zime otišao u Kinu. Danijel s našim prvoligašem ima ugovor do ljeta 2024.