Obavljen je ždrijeb 3. pretkola Konferencijske lige, a Osijek bi, ako bude bolji od Pogona, trebao u Bugarsku ili Latviju.

U Nyonu je ovoga ponedjeljka obavljen ždrijeb 3. pretkola Konferencijske lige. Momčad Osijeka, dakako u slučaju eliminacije poljskog Pogona, imala bi za protivnika boljega iz dvostrukog međusobnog ogleda CSKA Sofia i Liepaje. Bugari i Latvijci svoje utakmice 2. pretkola igraju 22. i 29. srpnja, a sigurno je kako CSKA ima ulogu favorita. Podsjećamo da su Osijek i jedan od najjačih bugarskih prvoligaša već igrali međusobno u Europi i to u ljeto 2019., a tada smo eliminirani u izvođenju jedanaesteraca u Gradskom vrtu. U oba susreta rezultat je bio 1:0 za domaću momčad. Što se, pak, tiče Latvijaca, jednom smo se u Kupu UEFA sastali s Dinaburgom uz poraz u Daugavpilsu (2:1) i pobjedu na našem stadionu (1:0). Utakmice 3. pretkola na rasporedu su 5. i 12. kolovoza, a Osječani bi u prvom ogledu bili gosti.