Reprezentativac Konga u Osijeku je od ljeta 2019 i do sada je odigrao 43 utakmice za Bijelo-plave.

Jučer Adrian Leon Barišić, a danas (utorak) Merveil Valthy Streeker Ndockyt. Jedinom igraču iz Konga u HNL-u želimo sretan 23. rođendan kojega će proslaviti sa suigračima nakon večernjeg treninga! Rođen je 20. srpnja 1998. u Brazzavilleu, a tek što je postao punoljetan napustio je domovinu i otisnuo se u Europu. Prvi klub na Starom kontinentu bila mu je Tirana s kojom je osvojio Kup Albanije, a vrlo dobre partije koje je tada pružao toliko su zaintrigirale ljude u španjolskom Getafeu da su s njim odlučili potpisati ugovor. No, nije se baš lako izboriti za igranje u LaLigi, tako da su uslijedile posudbe u Mallorcu i Barcelonu B. Krajem kolovoza 2019. Španjolci su ga pristali poslati u Osijek s pravom otkupa ugovora što je i realizirano godinu dana kasnije.

Jedna od želja je i prvi pogodak za Osijek

Igrajući za Bijelo-plave „Doki“ je skupio 43 nastupa u službenim utakmicama, a prva mu je bila protiv Varaždina u Gradskom vrtu (2:2). Iako je imao zapaženih nastupa, još nije dočekao svoj prvi pogodak za Osječane. Stoga će nam jedna od rođendanskih želja upućena uvijek nasmijanom Merveilu biti da što prije zatrese suparničku mrežu. Dobar ulazak s klupe imao je i na startu nove sezone, protiv Šibenika u Gradskom vrtu, budući da je sudjelovao kod drugog, a potom i trećeg pogotka kada se izborio za kazneni udarac. Za reprezentaciju Konga odigrao je 15 susreta i postigao jedan gol i to protiv Liberije u Afričkom kupu nacija.