Vedran je među senatorima u osječkoj svlačionici, a ovo mu je osma sezona u dresu Bijelo-plavih.

Evo nam još jednog prvotimca koji slavi rođendan. Sve najbolje želimo jednom od senatora u osječkoj svlačionici, danas 32-godišnjem Vedranu Jugoviću! Rođen je 31. srpnja 1989. u Osijeku, a u svom je gradu proveo i najveći dio igračke karijere. Ovo mu je već osma sezona u redovima Bijelo-plavih, doduše ne u kontinuitetu jer je jedno vrijeme nastupao za Rijeku i imao inozemno iskustvo u Južnoj Koreji. No, Jugo je dijete NK Osijek i vjerujemo da će i još dosta dugo biti sa svojim suigračima, ne samo u Gradskom vrtu, nego idućih godina i na Pampasu.

Debitirao još u ljeto 2008.

Do sada je Vedran skupio 166 utakmica za Osječane, a prvi ga je u momčad uvrstio Ilija Lončarević. Debi je imao početkom kolovoza 2008. kada smo ugostili vinkovačku Cibaliju. Godinu dana kasnije postigao je svoj prvi pogodak i to protiv Hajduka na našem stadionu. Inače, bio je 12 puta strijelac u osječkom sastavu, u službenim nastupima. Dakako da treneri vole igrače njegovih karakteristika jer pokriva veliki dio terena kao radilica u veznom redu, odgovoran u defenzivi, a spreman i željan sudjelovati nerijetko i u samoj završnici. Izvan terena je također uzoran suprug i otac, rado viđen u svakom društvu i medijima posebno tražen i zanimljiv jer „slovi“ za jednog od najboljih sugovornika iz osječke svlačionice.