U šesnaestini finala Kupa Hrvatske naša će momčad odmjeriti snage s četvrtoligašem iz Beletinca, nedaleko od Varaždina.

Nisu se osječki nogometaši i stručni stožer nakon remija s Lokomotivom vraćali u Slavoniju. Iz Zagreba smo produžili u Sveti Martin na Muri, dobro poznato nam odredište u kojem su Bijelo-plavi odradili i ljetne pripreme. Razumljiva je takva odluka jer nam već u srijedu slijedi utakmica šesnaestine finala Kupa Hrvatske, protiv Bednje u Beletincu. Riječ je o mjestu koje se nalazi unutar općine Sveti Ilija u Varaždinskoj županiji. Susret će izravno prenositi Hrvatska nogometna televizija (HNTV) s početkom u 16 sati.

Prilika da se poboljša i realizacija

Jasno je da Osječani imaju samo jednu zadaću u nadolazećem ogledu. Opravdati svoj rejting i ulogu apsolutnog favorita koji naprosto mora izboriti plasman u sljedeći krug natjecanja. Tu jednostavno ne smije biti kiksa i toga su svi svjesni u našim redovima. Bednja je četvrtoligaš koji je svojim rezultatima izborio i proboj u Treću ligu, ali je od nje ipak odustao. Znamo kako se amaterske momčadi ponašaju i koliki motiv imaju u takvim utakmicama, posebno još ako im se malo i posreći pa dugo odolijevaju puno kvalitetnijim suparnicima ili čak uspiju i prvi doći u vodstvo. Na Bjeličinim je izabranicima da iskažu ozbiljnost, a i prilika je da se poboljša realizacija i stekne i u tom smislu samopouzdanje za ono što nam kasnije slijedi u prvenstvenim dvobojima. Od igrača koji su nastupili s Lokomotivom sigurno će izostati Fiolić uslijed crvenog kartona, a suigračima se već priključio Kleinheisler dok se dolazak Ndockyta očekuje tijekom ovoga ponedjeljka.