Prošle sezone Osječani su na Šubićevcu ostvarili sigurne pobjede, no Šibenčani se ove sezone sve više dižu. 

Dramatično je bilo protiv Gorice u Gradskom vrtu i to je ujedno bila i završna utakmica prvog od ukupno četiri kruga prvoligaškog natjecanja. Odmjerili smo po jednom snage sa svakim protivnikom i sa 17 bodova trenutno zauzimamo drugo mjesto s istim brojem bodova kao i Rijeka koja ima utakmicu manje. Dinamo je na bod zaostatka, no to mu je učinak iz sedam utakmica dok smo ih mi odigrali devet. Hajduk kao i Modri ima 16 bodova i tek će na proljeće odraditi zaostali derbi s Dinamom. Ono što Bijelo-plavima slijedi u nastavku HNL-a je gostovanje kod sve boljeg i opasnijeg Šibenika.

Očekujemo kompletiranje redova i pobjedu

Šibenčani su u prošlom kolu, pobjedom nad Lokomotivom, započeli niz od čak pet uzastopnih domaćinstava na Šubićevcu. Naime, zbog radova na njihovom travnjaku, uvodne nastupe u aktualnoj sezoni odrađivali su isključivo na terenima svojih suparnika, a sada im svi dolaze u goste. U dobro posloženoj momčadi posebno se ističu Marin i Jakoliš koji jako dobro surađuju i sigurno će na njih dvojicu trebati obratiti posebnu pozornost iako Šibenik ima još kvalitetnih pojedinaca. No, imajući u vidu ono što smo od naših nogometaša vidjeli tijekom drugog poluvremena ogleda s Goricom, pa i na prethodnom gostovanju kod Lokomotive, vjerujemo da će Osijek ponoviti sve ono što je bilo dobro i to kroz veći dio susreta. Kartoniranih igrača ovaj puta nemamo, a očekuje se da će potpuno spremni biti i neki igrači koji su prošloga tjedna imali određenih problema (Kleinheisler, Nejašmić i Žaper). Na tom smo gostovanju prošle sezone bili iznimno uspješni, uz dvije sigurne pobjede (2:0 i 4:0), iako je za očekivati da će ovaj puta zadaća biti puno teža. Uz respekt prema domaćinu, Osječani će svakako u subotu (19,05) tražiti nove bodove.