Naša je momčad bila očekivano bolja od vukovarskog trećeligaša na Memorijalu „Blago Zadro“ i pobijedila s 4:1.

Kako se i očekivalo, nogometaši Osijeka bili su bolji od vukovarskog trećeligaša prvog dana Memorijala „Blago Zadro“ na stadionu u Borovu naselju. Bijelo-plavi su poveli u 22. minuti. Žaper je idealno okomitom loptom u šesnaestercu pronašao Topčagića koji je sam ispred Dubrovića i rutinski ga je svladao. Nešto kasnije rezultat je mogao promijeniti Gržan čiji je udarac s desetak metara domaći vratar uspio obraniti, a ni Topčagić u 34. minuti nije uspio iskoristiti fino proigravanje Miloša. Samo pet minuta kasnije Osječani su odigrali odličnu akciju u kojoj su sudjelovali Daku, potom Gržan kao asistent i dvostruki strijelac Topčagić koji je loptu poslao u donji lijevi kut. U samoj završnici prvog poluvremena lijep je pogodak zabio Pilj pogodivši „malu mrežicu“ nakon preciznog ubačaja Bočkaja.

I domaćin prijetio u nastavku

Vukovar 1919 je smanjio početkom drugog dijela kada je glavninu posla odradio probojni Jara, pa Barišiću nije bilo nimalo teško zatresti mrežu. U 54. moglo je biti 2:3 kada je Džalto pobjegao osječkoj obrani i pogodio vratnicu. Opasno je zaprijetio i omaleni Stagni čiji je udarac završio malo pokraj vratiju dok je još bolji pokušaj Filipovića neutralizirao Malenica. Na suprotnoj strani opasnije je priprijetio Gržan, no nije pogodio za novi pogodak Osijeka. Još je bolju prigodu, nakon asistencije Gržana, u samoj završnici imao Mierez, međutim, naš napadač još traži pravu golgetersku formu… Konačnih 1:4 postavio je Gržan iz blizine, nakon nesebične asistencije upornog Dakua koji je i sam mogao postići pogodak. Osijek je igrao u sastavu: Malenica, Miloš, Bralić, Caro, Cheberko, Žaper (od 46. Jugović), Pilj, Gržan, Bočkaj (od 58. Hiroš), Topčagić (od 58. Mierez) i Daku.