Bilić je dobio priznanje još 2019. godine, ali pandemija koronavirusa prolongirala je sam čin uručivanja.

Vlado Bilić, jedan od dugogodišnjih trenera u Nogometnom klubu Osijek, svojevremeno i trener prve momčadi te sportski direktor, uoči utakmice Hrvatske i Slovačke na stadionu Gradski vrt dobio je “Trofej podmlatka” HNS-a, koji se od 1977. godine dodjeljuje zaslužnim pojedincima i organizacijama za izniman doprinos razvoju nogometnog sporta u Hrvatskoj i radu s mladim nogometašima. Bilić je dobio priznanje još 2019. godine, ali pandemija koronavirusa prolongirala je sam čin uručivanja, a sada je reprezentativni ogled poslužio kao idealna kulisa za takvo što.

S Pletikosom na Euru

Biliću su nagradu uručili predsjednik HNS-a Marijan Kustić, gradonačelnik Osijeka Ivan Radić, predsjednik ŽNS Osječko-baranjskog Ante Vučemilović Šimunović i tehnički direktor Stipe Pletikosa. Zanimljivo, Bilić je bio u stožeru mlade reprezentacije na Euru 2000. kada je baš Pletikosa dokazivao svoje vratarske kvalitete. Od ljudi vezanih uz NK Osijek ovo vrijedno priznanje u prošlosti su već, između ostalih, dobili Andrija Vekić, Željko Huber, Ivica Grnja, Milan Đuričić