Dobar je protivnik bio Rudeš, međutim, Osijek je opravdao svoj rejting, ostvario sigurnu pobjedu i prolaz u četvrtfinale.

Snimili su domaćini i šaljivi video prije utakmice, sa željom da maksimalno motiviraju i svoju momčad i navijače uoči ogleda s Osijekom. Spremili su fiš kojega su dodatno začinili i zaljutili naši bivši igrači Ćosić, Sekulić i Latković i poručili kako „Slavonci dolaze po porciju“. Doduše, taj specijalitet na stadionu ŠC Rudeš nismo imali priliku ni vidjeti ni probati, a i Zagrepčani su ostali bez priželjkivanog podviga u lijepom ambijentu na gotovo sasvim ispunjenoj tribini. Bijelo-plavi nisu dopustili nikakvo iznenađenje, iako se mora priznati da je jedna od vodećih drugoligaških momčadi bila dobar i kvalitetan protivnik. Poželjeli smo im sreću u nastavku sezone, dok ćemo mi željno iščekivati ždrijeb četvrtfinala Kupa koji je na rasporedu u petak.

Sadržajnije i konkretnije drugo poluvrijeme

Nije u prvom poluvremenu sve izgledalo i bilo onako kako smo htjeli. Lopta je išla malo sporije, tražila su se neka kompliciranija rješenja na polovici našeg protivnika koji je dobro zatvorio prilaze svojim vratima, ali se i hrabro upustio u nadigravanje s viceprvakom Hrvatske. Iz tog razdoblja utakmice nismo izdvojili neke značajnije prigode, no u nastavku je sve izgledalo sadržajnije, u konačnici i konkretnije. Bjelica je ponešto promijenio u sustavu, pa su Osječani lakše pritiskali u sredini, a i ubačaji s krilnih pozicija, posebno preko baš raspoloženog Ndockyta, bili su sve točniji i opasniji. Kada je permanentno opasni Fiolić lijepo zabio glavom za vodstvo pola je posla već praktički bilo obavljeno iako je Rudeš preko Kamge imao lijepu priliku za izjednačenju koju je debitant Barešić neutralizirao vrlo dobrom intervencijom ispred gol-linije.

Mierez dočekao pogodak

Ndockyt je asistirao i kod drugog pogotka kada je svojim ubačajem omogućio Mierezu kvalitetan udarac glavom kojega je, doduše, domaći vratar uspio obraniti. No, Argentinac je bio priseban i opet je došao na odbijenu loptu te bez problema poentirao. Puno mu to znači, kao i kompletnoj momčadi jer „topnik“ poput El Tora živi za gol(ove). Nadamo se, samo, da ga ozljeda gležnja neće izostaviti iz derbija s Rijekom jer je i Bjelica spomenuo koliko nam je bitan i kada nije egzekutor. Mladi Barišić je prvo zaigrao na desnom boku, potom je premješten na stopera u trojci sa Škorićem i Lončarom, ispunivši također trenerova očekivanja. Gledajući u cjelini, posao je dobro odrađen, preskočena je još jedna prepreka i sada mirno i u nastavku dobrog raspoloženja možemo iščekivati gostovanje na Rujevici.