Svi uzrasti Osijeka koji se natječu na razini HNL-a ostvarili su u ovom kolu prvenstvene pobjede.

Sjajan vikend za Bijelo-plave. Na tragu seniorske momčadi koja je u subotu pobijedila Istru 1961 (3:0) nastavile su i sve ostale generacije Osijeka koje se natječu na razini HNL-a. Druga momčad je preokretom pobijedila Rudeš (2:1), kadeti i pioniri slavili su protiv Hajduka (1:0, 3:0), a sve su u ponedjeljak zaključili juniori pobjedom (3:0) protiv Orijenta.

Pioniri uvjerljivi

Pioniri Osijeka pobijedili su Hajduk rezultatom 3:0, izravnog konkurenta u utrci za vrhom prvenstvene ljestvice i brzo se vratili na pobjednički kolosijek nakon prošlotjednog poraza u Maksimiru. Igrači Mateja Žitnjaka utakmicu su prelomili s dva brza pogotka koji su u nastavku potvrdili rano vodstvo. Već u 3. minuti Ivan Barić je sigurno realizirao kazneni udarac, a onda su u 52. i 53. minuti Šimun Begović i Armando Šainović otklonili svaku dvojbu oko pobjednika. Pioniri Bijelo-plavih nakon 12. kola imaju 31 bod s učinkom od 10 pobjeda, jednog remija i jednog poraza, te su izjednačeni s Dinamom na vrhu HNL-a.

Barišić ponovo odlučio

Nešto težu, ali ništa manje zasluženu, pobjedu rezultatom 1:0 ostvarili su i kadeti Vedrana Nikšića koji su inicijativu naplatili u 65. minuti kada je Ante Barišić, ponovo pogodio pobjedu. Imali su Bijelo-plavi i u prvom poluvremenu nekoliko obećavajućih situacija, najviše prijetili preko lijeve strane na kojoj su ordinirali Filip Mažar i Dorian Herceg, ali kao i za trijumf u Maksimiru zlatan je bio dodir Ante Barišića za novo veliko slavlje. Kadetska momčad i dalje je neporažena u svom uzrastu, vodeća je momčad lige, a Barišić sa sedam golova na kontu u utrci je za prvog strijelca natjecanja.

Prva pobjeda juniora

Stopostotno kolo Bijelo-plavih zaključila je juniorska momčad Ante Bekavca koja je s 3:0 pobijedila Orijent 1919. Vodeći pogodak za Osijek postigao je Leon Marković, na 2:0 povećao je Ivan Verhas, a konačnih 3:0 u 77. minuti postavio Antonio Blažanović. Za juniorsku momčad ovo je bila prva ovosezonska pobjeda, nakon devet odigranih utakmica imaju šest bodova.