Subotnji ogled u Velikoj Gorici počinje već u 13 sati, kako bi se izbjegla eventualna gusta magla.

Uh, bilo je baš napeto u Kupu, no prošli smo dalje i uspješno preskočili još jednu tešku prepreku. Sada se opet vraćamo državnom prvenstvu, a u 18. kolu Osijek gostuje u Velikoj Gorici. Utakmica s tamošnjim prvoligašem bit će odigrana u subotu s početkom već u 13 sati, umjesto u prvotno predviđenom terminu (15,00). Do promjene je došlo uslijed činjenice da su ogledi Gorice s Dinamom i Lokomotivom bili popraćeni gustom maglom, na samom rubu regularnosti. Stoga je povjerenik za natjecanje HT Prve lige Josip Brezni, uz suglasnost klubova, donio odluku da subotnji dvoboj počne nešto ranije iako ni to ne može biti jamstvo da će vidljivost biti dobra…

Bez četvorice kartoniranih

Nadamo se, dakako, povoljnim vremenskim prilikama, ali prije svega još jednom učinkovitom nastupu. Osječani su prvi na ljestvici s 34 boda, a Gorica je trenutno peta s devet bodova manje, ali i utakmicom više u odnosu na nas. Svi koji malo bolje i pozornije prate HNL znaju da su Goričani, otkako su ušli u prvoligaško društvo, jedan od najneugodnijih suparnika Bijelo-plavih, a posebno na svom terenu. Riječ je o kvalitetnoj momčadi s puno dobrih i opasnih individualaca, o čemu ne treba posebno ni pisati. Trener Rendulić je nekadašnji naš prvotimac željan novih dokazivanja u svom poslu i sigurno će do maksimuma motivirati svoje izabranike. No, Osijek nigdje ne putuje da bi samo odigrao 90+ minuta, pa kako rezultatski bude. Uvijek je prisutna želja da se osvoje sva tri boda, a na igračima je da prezentiraju ono najbolje od sebe jer će za pobjedu zasigurno biti nužna kvalitetna izvedba. Ponovit ćemo kako će ovaj puta, zbog suspendirajućih kartona, izostati Bartolec, Bočkaj, Mierez i Žaper.