Marin je do sada odigrao 118 utakmica za najbolju momčad Osijeka i postigao 10 pogodaka.

Zadovoljstvo nam je čestitati rođendan, ovaj puta 25., našem Marinu Pilju! Rođen je 3. prosinca 1996. u Osijeku, a inače je iz Novaka Bizovačkih. O njemu uvijek u Gradskom vrtu govori kao o pravom profesionalcu, iznimno korektnom mladiću koji svojim ponašanjem i radom svima može biti primjer. Igračku je karijeru gradio u Akademiji Krpan&Babić, Belišću, Novigradu i Osijeku II, a za najbolju momčad Bijelo-plavih debitirao je kod trenera Zorana Zekića u travnju 2018. na utakmici protiv Lokomotive u Kranjčevićevoj (1:1) koju je započeo od prve minute.

Prvijenac zabio na Krku

„Piljko“ je u HNL-u, Kupu Hrvatske te kvalifikacijama Europske i Konferencijske lige ukupno ostvario 118 nastupa, pri čemu je postigao 10 golova. Prvijenac je imao u nacionalnom Kupu, prije nešto više od tri godine, kada smo gostovali na Krku i pobijedili s 5:1. Ove je sezone u državnom prvenstvu zaigrao 11 puta, a strijelac je bio s Hajdukom na Poljudu kada nam je u 2. kolu donio sva tri boda. Sada strpljivo čeka svoju šansu, a kada je dočeka, uvjereni smo, pružit će sve od sebe u svakom pogledu da bi Osijek ostvario svoje ciljeve.