Adrian Leon će u talijanskom B ligašu ostati najmanje do kraja ove sezone, a Frosinone ima i mogućnost otkupa ugovora.

Ove je subote i službeno potvrđeno da će mladi stoper Adrian Leon Barišić (20) proljetnu polusezonu odigrati u redovima talijanskog B ligaša Frosinonea. Riječ je o posudbi do ljeta uz mogućnost otkupa, o čemu će se razgovarati po svršetku ove natjecateljske godine. Frosinone trenutno zauzima 8. mjesto na ljestvici te ima ambicije pokušati izboriti prvoligaški status, što bi u tom slučaju aktiviralo i opciju dugotrajnijeg Barišićevog ostanka u novoj sredini. Suigrač će mu biti i bivši prvotimac Osijeka Karlo Lulić

Treba mu igranje u kontinuitetu

Adrian Leon s Bijelo-plavima ima ugovor s Bijelo-plavima do ljeta 2025, a ove je sezone participirao u dvije službene utakmice našeg Kluba, skupivši ukupno 97 minuta na terenu. U momčadi Osijeka II nastupio je 10 puta, no ni njega, a ni Nenada Bjelicu nije zadovoljavala, niti baš ispunjavala spoznaja da se dokazuje na drugoligaškim hrvatskim travnjacima. Odlazak u Italiju svakako mu je novi podražaj u karijeri, a stručni stožer Osječana će zasigurno s velikim zanimanjem pratiti kako će se snaći u vrlo zahtjevnom ligaškom natjecanju kakvo je Serie B.  Riječ je o mladom reprezentativcu Bosne i Hercegovine za kojega je sada najvažnije što više igrati i potvrditi svoj potencijal.