Treninzi Bijelo-plavih u Poreču su sve intenzivniji, no isto tako su raznoliki i zanimljivi.

Neugodna je bura zapuhala u Istri, a nije zaobišla ni Poreč u kojem se pripremaju naši nogometaši. U prijepodnevnim satima je ipak bilo ugodnije za trening što je stručni stožer dobro iskoristio i nametnuo prilično žestok tempo. Doduše, praktički se sve i u svakom trenutku radi s loptom, pa je i jači ritam nešto lakše podnijeti. Popodne je, pak, intenzitet morao biti malo lakši, kako bi se napori lakše podnijeli i bez nekih ozljeda. Posebno nam je drago bilo vidjeti Antu Ercega kojemu je lopta itekako nedostajala proteklih mjeseci u fazi rehabilitacije, a sada mu polako postaje „rekvizit“ kojega će redovito koristiti na travnjaku… Darko Nejašmić je iz fitnessa također prešao na zeleni teren iako još u poštednom režimu dok je Vedran Jugović u situaciju da mora obaviti još neke preglede kako bi se dala konkretnija (pr)ocjena njegova povratka u normalni proces rada.

Nema žurbe, iako je poziva sve više

Nekih posebnih novosti iz osječkog tabora još uvijek nema, što naravno ne znači da ih neće biti idućih dana. Nenad Bjelica i njegov asistent Ivica Kulešević u stalnim su razgovorima sa zastupnicima brojnih igrača koji su zanimljivi NK Osijek, ali nijedna se odluka ne želi donijeti naprečac. Posebice iz razloga što Osječani, definitivno, imaju mnoge unutarnje rezerve i sigurno barem trojicu, četvoricu igrača od kojih se očekuje veći i konkretniji doprinos u odnosu na proteklu polusezonu. Pojačanja za koja je nužno „nešto dublje posegnuti u džep“ treba dobro odvagati, a nije isključeno da netko dođe i na svojevrsnu probu, što nije uzročno-posljedično vezano uz priželjkivane transfere kojima se i navijači nadaju. Žurbe u tom smislu nema, bez obzira što je poziva raznih menadžera sve više…