I završna je provjera protiv slovenskog Tabora pokazala da nam momčad izgleda dobro uoči novih natjecateljskih izazova.

I posljednja provjera naših nogometaša na pripremama u Istri bila je prilično slična prethodnima. Osijek je dominirao, na kraju je opet bio i rezultatski uvjerljiv protiv slovenskog prvoligaša Tabora (3:0), iako se Bjelica u svojim ocjenama viđenoga malo osvrtao na ishod, a više na ono što je tražio i u većini stvari dobio od svojih izabranika. I treći puta uzastopce Bijelo-plavi su svojim protivnicima triput zatresli mrežu što svakako veseli uoči nastavka državnog prvenstva čiji je start već idućeg vikenda. Bilo je, dakle, dobro u napadačkom dijelu igre, a ne bi se moglo reći ni da obrana nije svoje odradila na zadovoljavajućoj razini, s obzirom na samo jedan primljeni gol u 270 minuta. Mogli su vidjeti i navijači da Osječani izgledaju dobro i potvrdu očekujemo čim krene druga polusezona.

Dobra podloga za novi val optimizma

Možda je prerano za neke ozbiljnije pojedinačne analize, ali je nemoguće ne primijetiti lakoću s kojom Fiolić dominira, odnosno zabija i asistira. Takav je i na treninzima, a njegova ubojita „ljevica“ od velike je koristi osječkoj momčadi. U Gradski vrt je ljetos stigao bez odrađenih priprema i trebalo mu je neko vrijeme da uhvati pravi ritam. U međuvremenu je postao naš najbolji strijelac, a sada je u još boljem ritmu, napunjenog „akumulatora“ i opasan čim mu je lopta u nogama. Protiv Slovenaca je i Žaper bio vrlo dominantan na poziciji zadnjeg veznog, presjekao je puno suparničkih akcija i pronalazio dobra rješenja prema napadačima. Vidjeli smo i da se od Brleka opet može puno očekivati kada je posve spreman, a Mierezu se, iako nije zabio (ni s bijele točke, koja mu je baš postala ukleta), nema što zamjeriti jer je puno toga korisnoga odradio. Općenito govoreći, imamo dosta dobru podlogu za novi val optimizma uoči onoga što nas uskoro očekuje, u borbi za bodove.