Uvijek vedri i nasmijani Ukrajinac nedavno je s Osječanima potpisao ugovor do ljeta 2025. godine.

Dan nakon povratka s priprema u Istri, svoj 24. rođendan u Osijeku slavi Yevhen Cheberko. Našem prvotimcu kojemu je uvijek osmijeh na licu i maksimalnom pozitivcu želimo sve najbolje, zadovoljni što ga imamo u našim redovima, ne samo zbog onoga što pruža na terenu, nego i svih karakternih osobina koje smo imali priliku upoznati. NK Osijek je nedavno od austrijskog LASK-a otkupio njegov ugovor i dogovorio suradnju s mladim Ukrajincem do ljeta 2025. godine, što je najbolja potvrda koliko je cijenjen u Gradskom vrtu. U gradu na Dravi se, kako sam često zna reći, odlično osjeća i sretan je što će duže vrijeme ostati u našoj sredini koja ga je, dakako, vrlo srdačno prihvatila.

Osijek otkupio ugovor od LASK-a

Karijeru je započeo u Dnjipru u kojem je dogurao do prve momčadi, da bi potom prešao u Zoryju iz Luganska. U ljeto 2020. uslijedio je transfer u LASK iz Linza koji je puno očekivao od igrača koji se iskazao u dresu mlade reprezentacije Ukrajine, a zaigrao je i za najbolju selekciju svoje domovine. No, nije baš „kliknuo“ s Austrijancima, pa je u veljači prošle godine stigao na posudbu u redove jedinog slavonskog prvoligaša. Klupski menadžer Nenad Bjelica odlučio ga je zadržati među Bijelo-plavima, posebice jer ga može koristiti i kao stopera i lijevog bočnog. Do sada je u našem Klubu odigrao 26 natjecateljskih utakmica i postigao jedan pogodak. Neka mu je sretan rođendan uz još puno lijepih trenutaka provedenih u Osijeku!