Pomični sustav svjetala pospješuje rast trave i održavanje samog travnjaka u situacijama kada nema dovoljno sunčevog svjetla.

S ciljem poboljšanja uvjeta u kojima nogometaši Osijeka igraju na stadionu Gradski vrt, a s pogledom na potrebe koje će biti na novom stadionu, značajan dodatak vrijednim ljudima koji su zaduženi za održavanje travnjaka bit će “umjetno sunce” odnosno pomični sustav svjetala koji pospješuje rast trave i održavanje samog travnjaka. Posebno se to odnosi na uvjete kada nema dovoljno sunčevog svjetla, posebno zimi ili u situacijama kada nema puno vremena za prirodni oporavak travnjaka.

SGL MU360

Sustav naziva SGL MU360 sa svojim svjetlima pokriva površinu od 360 metara kvadratnih, a po dijelovima travnjaka pomiče se u intervalima od 24 do 48 sati. Ovakvi sustavi koriste se već na stadionima klubova kao što su Athletic Bilbao, PSV Eindhoven ili LA Galaxy, a s preseljenjem na novi stadion na raspolaganju će biti još ovakvih jedinica.