Pioniri su pobijedili Istru 4:1 a kadeti 5:1, tri pogotka Dominika Babića.

Pioniri Osijeka s uvjerljivih 4:1 pobijedili su vršnjake Istre 1961 u 20. kolu Prve HNL. Po dva pogotka u intervalima od tri minute bila su dovoljna da igrači Matej Žitnjaka već za 30-ak minuta odrade najvažniji dio posla i bez većih uzbuđenja privedu utakmicu kraju. Zabio je najprije Dražen Jaman (13’), vodstvo je povećao Ante Grgić (16’), a pobjedu su zapečatili Ljubo Pulić (30’) i Ivan Barić (33’), do je utješni pogodak za pulsku momčad djelo Elvira Šehića (69’). Pioniri Osijeka ovom su pobjedom nastavili utrku s Dinamom koji nakon 20 kola ima jedan bod više na svom kontu.

Uvjerljivi i kadeti

Za jedan pogodak uvjerljiviji protiv istog suparnika bili su kadeti Osijeka koji su pobjedu u potpunosti potvrdili tek u zadnjoj trećini utakmice. Seriju golova za momčad Vedrana Nikšića otvorio je svojim desetim pogotkom ove sezone Marin Prekodravac (6’), početkom drugog poluvremena je vodstvo povećao Ante Barišić (48’), pa sve dvojbe oko pobjednika odlučio Dominik Babić (60’, 62’, 85’) koji je s tri pogotka unutar 25 minuta otklonio bilo kakve dvojbe oko pobjednika. Utješni pogodak za goste iz Pule postigao je Lorenzo Travaglia (65’). Kadeti Bijelo-plavih nakon 20. kola izjednačeni su s Dinamom na prvom mjestu s 54 bodova. U idućem kolu pioniri i kadeti gostuju kod Rijeke.