Ključni trenutak dogodio se u 74. minuti kada je Verhas srušen u kaznenom prostoru Istre 1961, a kapetan Tankosić sigurno realizirao najstrožu kaznu.

Juniori Osijeka pobijedili su Istru 1961 rezultatom 1:0 i minimalnim trijumfom izborili mjesto u polufinalu Hrvatskog kupa za svoj uzrast. U utakmici punoj čvrstih duela i s rijetkim prilikama, u kojoj se u prvom dijelu istaknuo Franko Kolić sjajnom paradom na dalekometni udarac Maurića, a u nastavku Domagoj Bukvić i Nail Omerović dvama promašajima u obećavajućim situacijama, odlučujući trenutak dogodio se u 74. minuti kada je u kaznenom prostoru gostiju srušen Ivan Verhas, a Petar Tankosić sigurno realizirao najstrožu kaznu i momčadi Ante Bekavca osigurao mjesto među četiri najbolje momčadi.

Parovi polufinala Hrvatskog kupa za juniorski uzrast bit će određeni naknadno.

Za juniore su nastupili: Kolić, Marković, Bukvić, Stanušić, Bjelivuk, Bakić (od 46. Galušić), Polić, Bonić (od 73. Verhas), Omerović, Tankosić, Blažanović (od 89. Conjar, od 90. Vrljić).