Osim prve momčadi koja je slavila u Koprivnici, pobjede protiv Slaven Belupa ostvarile pionirska, kadetska i juniorska momčad.

Savršen vikend je iza Bijelo-plavih koji se natječu na razini HNL-a. Osim prve momčadi koja je slavila u Koprivnici, pobjede protiv Slaven Belupa ostvarile pionirska, kadetska i juniorska momčad, a uspješan je bio i Osijek II na gostovanju kod Opatije.

Barić pogodio pobjedu

Pioniri Osijeka pobijedili su vršnjake iz Koprivnice rezultatom 1:0, a pogodak odluke bio je djelo kapetana Ivana Barića. Momčad Mateja Žitnjaka dugo je lomila gostujući blok pa u 48. minuti dočekala priliku za puni plijen. Bariću je ovo bio 13. pogodak sezone zahvaljujući kojem su Bijelo-plavi zadržali korak s Dinamom koji nakon 22. kola ima bod više.

Prekodravac četiri puta

Puno lakši zadatak imali su kadeti Osijeka koji su pobijedili Slaven Belupo rezultatom 6:0, a sve dvojbe oko pobjednika otklonili već do poluvremena. Još jednom se među Bijelo-plavima istaknuo Marin Prekodravac koji je postigao čak četiri pogotka, a prvi već u 1. minuti utakmice. Prekodravac je bio strijelac još u 17., 36. i 65. minuti, a dva pogotka dodao je i Sergej Levak. Momčad Vedrana Nikšića vratila se na pobjednički kolosijek nakon poraza u Rijeci i nakon 22. kola je druga s tri boda manje od Dinama. U idućem kolu pioniri i kadeti Bijelo-plavih gostuju kod Međimurja.

Infarktna utakmica juniora

“Najluđu” utakmicu vikenda odigrala je juniorska momčad Ante Bekavca koja je nakon plasmana u polufinale Hrvatskog kupa preko Istre 1961 u utakmici punoj preokreta slavila (5:3) i u Koprivnici. Petar Tankosić zabio je za 0:1 u 19. minuti, domaćin do poluvremena okrenuo na 2:1, pa Osijek ponovo vratio vodstvo (3:2) golovima Leona Markovića (61’) i ponovo Tankosića (65’). Kraj drame? Ni slučajno, jer je u 72. minuti Slaven Belupo poravnao na 3:3 i ponovo vratio utakmicu u potpunu neizvjesnost. Ipak, Bijelo-plavi su pokazali karakter i nakon teške utakmice u srijedu izvukli fizičku i mentalnu snagu te ostvarili pobjedu u završnici. U 76. minuti novo vodstvo Osijeku donio je Ivan Verhas, a onda u trećoj minuti sudačke nadoknade trijumf potvrdio Antonio Blažanović. Nakon 23. kola juniorska momčad je na 11. mjestu, a u idućem kolu dočekuje Istru 1961.