Caktaš danas puni 30 godina, a u dosadašnjih 12 nastupa za Bijelo-plave zabio je 6 golova.

Okruglih 30 danas slavi naš Splićanin Mijo Caktaš. Jutros su mu suigrači i članovi stručnog stožera čestitali rođendan u zagrebačkom hotelu Westin, a svi se nadaju da bi mu pravi poklon mogao stići u večernjim satima, kada će naša momčad odigrati vrlo važan derbi s Dinamom na Maksimiru. Uvijek puno očekujemo od naše 11-ice koja je u dosadašnjih 12 nastupa Bijelo-plavih postigla 6 pogodaka, 5 u borbi za prvenstvene bodove, a bio je strijelac i u polufinalu nacionalnog Kupa. Dakle, učinak mu je na razini reputacije koju neupitno ima u HNL-u kao jedan od njegovih najboljih protagonista posljednjih godina.

Više od stotinu pogodaka u HNL-u i Kupu

U Osijek je stigao tijekom zimskih priprema u Poreču, uz veliku medijsku pompu, što i ne čudi imajući u vidu statistiku i brojke koje je ostvario u državnom prvenstvu. Računajući oba natjecanja pod okriljem Hrvatskog nogometnog saveza, postigao je više od stotinu pogodaka (102) čime se ne može pohvaliti baš veliki broj igrača na domaćoj sceni. Nosio je kapetansku vrpcu splitskog Hajduka u koji je stigao kao nadareni mladić iz Dugopolja. Što se tiče inozemne karijere, dvije sezone proveo je u redovima ruskog Rubina, a kraće vrijeme zadržao se u Damacu iz Saudijske Arabije. S Bijelo-plavima ima ugovor do ljeta 2025. i vjerujemo da će u tom razdoblju značajno pridonijeti ostvarenju klupskih ambicija, kao i svojih osobnih želja i planova. Neka mu je sretan rođendan!