Dva kola prije kraja prvenstva pioniri Bijelo-plavih sami drže ključeve naslova prvaka, dok se kadeti moraju nadati kiksu Dinama.

Pioniri Osijeka pobijedili su vršnjake Dinama rezultatom 1:0 i dva kola prije kraja ostali u utrci za dvostruku krunu. Igrači Mateja Žitnjaka minimalnu pobjedu ostvarili su zahvaljujući pogotku Armanda Šainovića koji je u 54. minuti realizirao najstrožu kaznu i postigao pogodak za veliko slavlje Bijelo-plavih. Pioniri Osijeka ovom su pobjedom preuzeli primat u HNL-u dva kola prije kraja sezone, ali put do titule vodi ih preko Poljuda gdje će za dva tjedna tražiti bodove s kojima bi u zadnjem kolu (prije toga ih u Dugopolju čeka finale kupa protiv Dinama) u Gradskom vrtu protiv Cibalije branili prošlosezonski naslov prvaka osvojen u istoj kategoriji. Bijelo-plavi imaju dva boda više od Modrih, ali i slabiji međusobni omjer koji može odlučivati ukoliko nakon zadnjeg kola budu bodovno izjednačeni.

Vrbanc spasio poraza

Kadeti Vedrana Nikšića u golijadi s Modrima (3:3) nisu uspjeli doći u situaciju da u posljednja dva kola sami odlučuju o naslovu prvaka. Remi ih je ostavio tri boda iza Dinama protiv kojeg su dva puta hvatali zaostatak od dva pogotka, na kraju ga i dohvatili, ali nakon izjednačujućeg pogotka Krešimira Vrbanca u 95. minuti više nije bilo vremena za potpuni preokret. Marin Prekodravac je prethodno s dva pogotka, koja su ga odvela na drugo mjesto ljestvice strijelaca, držao Bijelo-plave u igri, ali u konačnici je malo nedostajalo da slavlje bude potpuno. Nakon 24. kola kadeti Osijeka su na drugom mjestu, a titulu će osvojiti ako pobjede protiv Hajduka i Cibalije i dočekaju poraz vršnjaka iz Dinama (u slučaju istog broja bodova odlučuje bolji međusobni omjer u kojem su naši nogometaši uspješniji).

Juniori poraženi u golijadi

Juniori Osijeka, nakon tri uzastopne pobjede, doživjeli su domaći poraz od Rijeke koja je početni zaostatak okrenula u pobjedu. Vodstvo momčadi Ante Bekavca donio je Ognjen Bakić, pa nakon tri pogotka gostiju Petar Tankosić u 68. minuti smanjio na 2:3 i vratio nadu u nastavak niza neporaženosti, ali kada su Bijelo-plavi bacili sve karte na napad u lovu na izjednačenje gosti su četvrtim pogotkom potvrdili pobjedu. U idućem kolu juniori Osijeka gostuju kod Orijenta.