Mierez ima 25 godina i svi se nadamo da će se vratiti u onu golgetersku formu koju je prezentirao prošle sezone.

Prošle godine, na svoj rođendan, Ramon Mierez postao je i službeno igrač našeg prvoligaša jer smo tada iskoristili klauzulu iz dogovora sa španjolskim Alavesom te otkupili njegov ugovor. Odšteta od 2,5 milijuna eura najveća je u povijesti Bijelo-plavih, izdvojena za jednog nogometaša koji je dolazio u Gradski vrt, što najbolje potvrđuje koliko je cijenjen u osječkim redovima. Ovoga petka El Toro na svojoj rođendanskoj torti ima 25 svjećica, a prvi čestitari u obiteljskom domu u gradu bili su mu supruga Ivana i njegove kćerkice Aixa i Lia Abigail. Dakako, Argentincu će sve najbolje poželjeti i njegovi suigrači i treneri uoči današnjeg treninga.

Dosad je postigao 27 golova za Osijek

Dakle, rođen je 13. svibnja 1997. u Resistenciji, a profesionalnu je karijeru započeo u Tigreu. Zapazili su ga skauti Alavesa s kojim je potpisao ugovor i tu je krenula njegova europska nogometna priča. Kako su Španjolci preuzeli Istru 1961, stigao je 2018. u HNL i naznačio svoj napadački potencijal kojega su zamijetili i ljudi koji su vodili sportsku politiku NK Osijek. Nakon što je Ramon odradio posudbu u Tenerifeu, 2020. došao je kod nas, također kao posuđeni igrač. Bjelica nije dvojio hoće li ga otkupiti, budući da je Mierez postao prvi strijelac HNL-a, a po ocjenama izvjestitelja Sportskih novosti i najbolji igrač Lige. Prošla mu je sezona po svemu bila sjajna, dok je u ovoj ostao bez priželjkivanog učinka, ali mu se na angažmanu nikada nije moglo prigovoriti. Do sada je u Osijeku odigrao 71 utakmicu i postigao 27 golova. Želimo mu sve najbolje, vjerujući da će se već u idućoj natjecateljskoj godini vratiti u nekadašnju golgetersku formu jer bi nam to sigurno puno značilo i za ostvarenje rezultatskih ambicija.