I na ovoj utakmici je Osijek imao problema s realizacijom, kao i u mnogim prethodnim dvobojima.

 

Ako bismo tražili preslik većine utakmica ove sezone, dobili smo ga i u posljednjem kolu, na gostovanju u Velikoj Gorici. Osijeku je trebalo određeno vrijeme da dosegne radnu temperaturu (ona vanjska je bila prilično visoka), gol smo primili iz akcije u kojoj protivnik i nije bio u nekakvoj šansi, a kada je naša momčad dolazila pred suparnička vrata – nije bilo pravih i konkretnih rješenja. Tako je bilo prečesto od srpnja prošle godine do sada, pa se dosta toga i propustilo u bodovnom smislu. Uostalom, imamo čak 12 remija i samo je Lokomotiva više puta odigrala neriješeno (13) nego Bijelo-plavi…

Nije bilo pravog strijelca

Da nam je nedostajao cijelo vrijeme pravi, izraziti strijelac, vidjelo se i protiv Gorice. Ono što je Mierez bio lani, recimo. Nismo imali ni približno učinkovitog igrača u proteklom razdoblju, a ne može se reći da nam momčad nije stvarala šanse. Naprotiv, bilo ih je u svakoj utakmici, međutim, realizacija je bila velika boljka od samoga početka i pratila nas je do kraja prvenstva. Imali smo i ove subote sasvim dovoljno situacija koje su mogle završiti golom, ali je uvijek nešto nedostajalo u završnici akcija. Pokušavali su Fućak, Mance u tri navrata, dvaput Caktaš, zatim Fiolić, u samoj završnici i Erceg, bilo je i nekih udaraca izvan kaznenog prostora, ali put do suparničke mreže naši nogometaši nisu pronašli sve do 68. minute. Tada je strijelac bio Bartolec, no ni on to nije mogao učiniti bez da je lopta pogodila suparničkog igrača na putu prema mreži…

Barri među najboljima, pohvale i Cvijanoviću

Doduše, treba pohvaliti i domaćeg vratara Kotarskog koji je imao više uspješnih intervencija, iako je dojam da su mu Osječani olakšali posao svojim ipak najčešće nedorečenim pokušajima. Na tomu će se očito morati posebno poraditi u pripremama za iduću sezonu kako bismo sličnih problema imali što manje. U pozitivnom kontekstu treba spomenuti dobar nastup Španjolca Barrija koji je dočekao svoju priliku i bio među boljim pojedincima na terenu. Imao je jednostavna i točna rješenja u veznom redu, nije se dovodio u kritične situacije i opravdao je svoje uvrštenje u početnu jedanaestoricu. Također, svidio se i 18-godišnji Cvijanović, naš mladi reprezentativac, koji je ušao u drugom dijelu susreta te imao nekoliko zapaženih prodora po lijevoj strani. S druge strane rastužila nas je spoznaja da je Lovrić iskazao previše žustrine u jednom startu pri kraju utakmice i zaradio izravni crveni karton što znači i suspenziju za početak iduće natjecateljske godine.