Dinamo je boljim izvođenjem jedanaesterac s ukupnih 6:5 svladao pionire Osijeka u finalu nacionalnog Kupa.

Tek u izvođenju jedanaesteraca pioniri NK Osijek ostali su bez trofeja u Kupu Hrvatske. Dinamo je u Dugopolju slavio rezultatom 6:5, nakon što je u 70 minuta igre bilo neriješeno 1:1.  Šimić je prvi stavio Katalinića na kušnju, naš je vratar dobro otvorio utakmicu. Uzvratio je Bilić prodorom po desnoj strani, ali mu je popustila koncentracija u završnici akcije. U 11. minuti još jedno je Šimić pred osječkim vratima, sada je pucao glavom, ali nije bio precizan. Osječani prijete preko Šainovića nakon lijepog proigravanja Puljića, no Modri su bili pravovremeni u bloku. U prigodi se našao i Hosi, iako nije uspio šutirati kako je želio. Osijek je poveo u 26. minuti. Jaman je nakon asistencije Šainovića izbio sam ispred vratara Rajića i mirno smjestio loptu u njegov desni kut. Šunta je imao šansu za Dinamo, nije se najbolje snašao u šesnaestercu. Naš je Jaman u novoj izglednoj situaciji potkraj prvog poluvremena, ovaj puta nije pogodio okvir vratiju.

Odlučili udarci s bijele točke

U 54. minuti Šimić se izborio za kazneni udarac, ali Zagrepčani nisu došli do izjednačenja s bijele točke. Huskić je htio bio atraktivan, međutim, njegova je „Panenka“ otišla iznad grede. Odmah zatim Osijek je mogao povećati svoju prednost. Rogulić ulazi s lijeve strane u šesnaesterac, bila je to vrlo izgledna situacija za 2:0, ali je Rajić obranio udarac našeg napadača. Izjednačenje je uslijedilo u 60. minuti. Agilni je Šimić sjajno centrirao s lijevog krila, a Ćutuk glavom s desetak metara lijepo smjestio loptu u sam desni kut za 1:1. Nakon toga se rezultat više nije mijenjao i pristupilo se „penalima“ u kojima je Dinamo bio maksimalno učinkovit, dok je Puljićev prvi kazneni udarac Rajić obranio. Za Bijelo-plave su precizni bili Peček, Rupčić, Polovina i Šainović, no to ipak nije bilo dovoljno za slavlje. Osijek je igrao u sastavu: Katalinić, Bilić, Puljić, Tomić, Begović (od 59. Polovina), Majdenić, Peček, Jaman, Hosi (od 36. Rupčić), Grgić (od 51. Rogulić, od 70. Birovljević) i Šainović.