Prva utakmica u Petropavlovsku na rasporedu je 21. srpnja, dok je uzvrat 28. srpnja na Gradskom vrtu.

Nogometaši Osijeka igrat će protiv kazahstanskog Kyzylzhara iz Petropavlovska u drugom pretkolu UEFA Konferencijske lige. Prva utakmica u Nur-Sultanu (Astana Arena) na rasporedu je 21. srpnja, dok je uzvrat 28. srpnja na Gradskom vrtu (termini utakmica bit će poznati naknadno). 

Riječ je o četvrtoplasiranoj momčadi prošlosezonskog izdanja kazahstanske Premier lige koja je domaće prvenstvene utakmice odigrala na Astana Areni u Nur-Sultanu (Astana), 500-tinjak kilometara od Petropavlovskog.

Trener Kyzylzhara je 41-godišnji Ali Alijev koji je nakon serije loših rezultata u novoj sezoni naslijedio bivšeg reprezentativca Andreija Karpovicha koji je prošlosezonskim rezultatom ostvario povijesni uspjeh i prvi put u klupskoj povijesti izborio Europu. U aktualnom prvenstvu, nakon 12 odigranih kola, Kyzylzahr se nalazi na 11. mjestu s 12 osvojenih bodova.