Osijek i Slaven Belupo odmjerit će snage u subotu s početkom u 11 sati u Gradskom vrtu.

Prvi je radni tjedan nogometaša Osijeka u pripremama za novu sezonu, a završit će kontrolnom utakmicom protiv Slaven Belupa u Gradskom vrtu. Igrat će se ove subote u ranom terminu od 11 sati, a izvjesno je kako će treneri Nenad Bjelica i Zoran Zekić koristiti praktički sve igrače koje trenutno imaju na raspolaganju. Posebno je brojan kadar Bijelo-plavih jer su 33 nogometaša u procesu rada, a izvjesno je da s „Farmaceutima“, od onih koji su započeli pripreme, neće nastupiti rekovalescenti Laszlo Kleinheisler i Adrian Leon Barišić te Mario Jurčević i Mihael Žaper koji su se požalili na ozljede.

Povratnici se žele nametnuti

Sigurno će biti zanimljivo opet vidjeti Diona Drenu Belju u osječkim redovima nakon vrlo uspješne natjecateljske godine koju je imao u pulskoj Istri 1961, a povratnici su još Mirlind Daku koji je također ostavio dobar dojam igrajući proljetos u slovenskoj Muri (5 golova i 5 asistencija) i Šime Gržan iz mađarskog ZTE-a. Od mlađih igrača stručnom stožeru su na raspolaganju vratar Franko Kolić i lijevi bočni Ivan Cvijanović koji je posljednjem kolu prošle sezone, u ogledu s Goricom, imao debi u HNL-u. Njihov doskorašnji suigrač iz Osijeka II, Luka Branšteter, ovaj puta će biti na drugoj strani terena, budući da je sa Slaven Belupom dogovorena njegova jednogodišnja posudba. Ponovit ćemo još jednom kako će za gledatelje biti otvorena tribina Zapad dolje, a ulaz je – slobodan.