Osijek je u prijateljskoj utakmici, odigranoj u Gradskom vrtu, svladao Slaven Belupo s 1:0.

U prvoj kontrolnoj utakmici od početka priprema za novu sezonu momčad Osijeka ugostila je i pobijedila Slaven Belupo s 1:0. Jedini je pogodak postigao Brlek u 18. minuti, kada je glavom neobranjivo smjestio loptu u Suškovu mrežu nakon kornera kojega je izveo Caktaš. Osijek je imao tijekom cijelog susreta više od igre i bio opasniji takmac, posebno u prvom poluvremenu kada je okvir vratiju u dva navrata spašavao „Farmaceute“. Prvo je Caktaš glavom loptu poslao u desnu vratnicu, na „odbijanac“ je natrčao Hiroš čiji je udarac iz blizine gostujući vratar obranio, da bi u 45. minuti Fućak lijepo „potkopao“ loptu u kaznenom prostoru, ali je ipak završila na gredi. Tada su Osječani bili puno agilniji, dok su Zekićevi izabranici rijetko dolazili u opasnije situacije da bi napravili nešto više.

Branšteter nije kaznio pogreške

U drugom dijelu utakmice svoje su prigode imale obje momčadi. Branšteter je mogao do izjednačenja nakon Bralićeve loše povratne lopte za vratara Kolića, ali nije bio precizan u toj situaciji. U samoj završnici Osijek je došao u dvije prilike, međutim, Gržan je nakon dobre asistencije Topčagića pucao pokraj vratiju, dok je Lovrićev snažan udarac s 18 metara obranio Marković. I onda su Koprivničani imali „zicer“ u sudačkoj nadoknadi. Lopta je s desnog krila stigla do Branštetera koji se našao neometan u kaznenom prostoru, no i ovaj puta je uslijedio promašaj. Osijek je igrao u sastavu: Malenica (od 30. Kolić, od 61. Barešić), Bartolec (od 30. Grgić, od 61. Miloš), Škorić (od 46. Lončar), Cheberko (od 46. Bralić), Leovac (od 46. Cvijanović), Jugović (od 46. Nejašmić), Brlek (od 46. Barri), Fiolić (od 30. Petković, od 61. Gržan)), Caktaš (od 30. Beljo, od 61. Topčagić), Hiroš (od 30. Fućak) i Mierez (od 30. Daku, od 61. Mance).