Ekspediciji Bijelo-plavih priključio se i Luka Zebec iz Belišća koji će imati priliku nametnuti se stručnom stožeru.

Momčad Osijeka jutros (ponedjeljak) je krenula put Svetog Martina na Muri gdje će provesti sljedećih 12 dana središnjeg pripremnog razdoblja za novu sezonu. U autobusu su svoja mjesta zauzela 34 igrača, a ima i onih koji će se suigračima pridružiti koji dan kasnije poput rekovalescenta Mihaela Žapera i reprezentativca Ivice Ivušića čiji će odmor još malo potrajati. Laszlo Kleinheisler je u procesu oporavka i još neko vrijeme neće biti u punom treningu. U Međimurje su krenuli: Marko Malenica, Marko Barešić, Franko Kolić, Tin Sajko, Karlo Bartolec, Mato Miloš, Alen Grgić, Mile Škorić, Slavko Bralić, Danijel Lončar, Yevhen Cheberko, Adrian Leon Barišić, Mario Jurčević, Marin Leovac, Ivan Cvijanović, Darko Nejašmić, Diego Barri, Petar Brlek, Mijo Caktaš, Ognjen Bakić, Vedran Jugović, Amer Hiroš, Ivan Fiolić, Šime Gržan, Nikola Janjić, Vinko Petković, Kristijan Lovrić, Kristian Fućak, Ramon Mierez, Antonio Mance, Mihret Topčagić, Dion Drena Beljo i Mirlind Daku. Na put je krenuo i lijevi bočni/stoper iz Belišća, Luka Zebec koji će imati prigodu nametnuti se stručnom stožeru.

Čekaju nas četiri provjere

Što se tiče Damjana Bohara, ozbiljna je opcija njegov povratak u Poljsku, no taj posao još nije do kraja završen, pa je slovenski internacionalac i dalje član NK Osijek i trebao bi se također pojaviti u Svetom Martinu. Prvu provjeru po dolasku na odredište Bijelo-plavi će imati u petak, 24. lipnja i to u austrijskom Wolfsbergu gdje će ih ugostiti domaći nižerazredni ligaš koji slavi svoju obljetnicu. Već dan kasnije izabranike Nenada Bjelice očekuje puno ozbiljnija provjera protiv Austrije Klagenfurt, a igrat će se u Feldkirchenu. Prvoga dana srpnja Osječani će u slovenskim Beltincima za protivnika imati Universitateu iz rumunjskog Cluja, a posljednja je utakmica na rasporedu na dan povratka u Osijek, dakle, 2.7. kada će nam protivnik biti Polet iz Svetog Martina na Muri. Podsjećamo da su naši nogometaši i prošle godine bili u istoj pripremnoj bazi, a dobra su ih iskustva u svakom pogledu ponovno vratila u najsjeverniju općinu u Hrvatskoj.