Mihret je s 34 godine najstariji među prvotimcima Bijelo-plavih koji ga maksimalno uvažavaju i na terenu i izvan njega.

Rođendanska torta ovoga utorka u hotelu Terme Sveti Martin očekuje Mihreta Topčagića. Najstariji prvotimac u igračkom kadru Bijelo-plavih danas ima 34 godine, a da je cijenjen i omiljen među suigračima vidi se praktički u svakoj prigodi, na terenu i izvan njega. U šali znamo reći kao da je „od brda odvaljen“, visok i snažan, a tako blage naravi, nenametljiv i bez povišenog tona u svom glasu. Nenad Bjelica ga je doveo u Gradski vrt u siječnju 2021. iz litvanske Suduve s kojom je bio i državni prvak i osvajač nacionalnog kupa, kako bi zaoštrio konkurenciju u napadu i bio svojevrsni back-up Ramonu Mierezu. Svoju ulogu i sada odrađuje korektno, zbog čega je dobio produženje ugovora na još godinu dana.

U tri kluba s Bjelicom

Rođen je 21. lipnja 1988. u Gračanici (Bosna i Hercegovina), a u djetinjstvu je s obitelji preselio u Austriju. Kao i mnogi, posvetio se nogometu, a potencijal su mu prepoznali u Kaerntenu, pa je došao u njihovu Akademiju. Kasnije je prešao u Admiru Wacker, dok je prve značajnije uspjehe ostvario u Wolfsbergeru s kojim je, dok je Bjelica bio trener, ušao u austrijsku Bundesligu. S našim šefom stručnog stožera surađivao je u još dva kluba i jasno je da se međusobno jako dobro poznaju i uvažavaju. Mihret nikako nije od onih koji vole kamere i reporterske mikrofone, pa je rijetko u medijima, što nimalo ne mijenja sliku koju od prvog dana imamo o njemu kao pravom sportašu i prije svega -  dobrom čovjeku. Sretan ti rođendan, Tope!