Bijelo-plavi će u petak od 18 sati gostovati u Austriji i uveličati proslavu tamošnjeg četvrtoligaša.

U petak će se osječka nogometna ekspedicija nakratko preseliti u Austriju. Prvo će Bijelo-plavi danas gostovati u Wolfsbergu gdje će od 18 sati uveličati proslavu 101. obljetnice nižerazrednog domaćina koji se natječe u četvrtoj ligi. Dan kasnije, Osijek će imati puno jaču i ozbiljniju provjeru jer će mu protivnik biti bundesligaš Austria Klagenfurt. Na put će, kako stvari stoje, krenuti 31 igrač, a izvjesno je kako priliku za nastup neće imati ozlijeđeni Fiolić i Žaper. Mihael nam se priključio u srijedu navečer u Svetom Martinu na Muri, ali je magnetska rezonanca pokazala manju rupturu zadnje lože zbog koje još ne može ući u proces redovnog treninga, što vrijedi i za Ivana kojega muči list, pa je predviđena stanka u njegovom slučaju dva-tri tjedna.

Mladi nisu impresionirani

Mladi stoper Barišić vježba i dalje po posebnom programu, a određene je probleme s leđima osjetio Jugović, pa mu je dobro došla kraća pošteda. Vrijedno je istaknuti da se nova lica među starosjediocima: Janjić, Bakić i Zebec dobro snalaze i nisu impresionirani novim okruženjem u kojem se, dakako, nije jednostavno izboriti za što bolji status. Cvijanović se, pak, morao nakratko vratiti u Osijek gdje ga očekuje važna školska zadaća koju ne može propustiti – matura. U ogledu s Wolfsbergom za očekivati je da će veću minutažu imati prvotimci koji su prošle sezone nešto manje igrali iako još nismo u onoj fazi priprema kada možemo i trebamo govoriti o prvoj i pričuvnoj postavi.