Naš je novi prvotimac u Gradski vrt stigao iz nikšićke Sutjeske gdje se iskazao dobrim igrama.

Svoj prvi rođendan među Bijelo-plavima ovoga će četvrtka proslaviti Nikola Janjić. Našem je novom prvotimcu to 20. ljeto i jedan je od najmlađih igrača u rosteru Nenada Bjelice. Ugovor s NK Osijek potpisao je još početkom 2022., no tada je odlučeno kako je za obje strane bolje da ostane do kraja sezone u Sutjesci iz Nikšića. Tako je u praksi i bilo, budući da je mladi reprezentativac Crne Gore bio jedan od istaknutijih aktera tamošnjeg državnog prvenstva. O njegovom potencijalu svjedoče i brojke budući da je u 65 nastupa za seniorsku momčad postigao 11 golova i zabilježio 9 asistencija najčešće igrajući uz lijevu aut-liniju iako je upotrebljiv i na suprotnoj strani te u sredini terena.

Već je debitirao i za A reprezentaciju

Kada je dogovorio suradnju s Bijelo-plavima, poručio je kako će Osijek za njega biti veliki izazov kojemu se veseli jer vjeruje u sebe i svoje mogućnosti. I na pripremnim je utakmicama pokazao da može zaoštriti konkurenciju za najbolji sastav i predstavljati osvježenje u osječkim redovima. Nogomet je počeo igrati u malom nikšićkom klubu Anderba, a brzo ga je „skenirala“ Sutjeska gdje je za seniore debitirao s nepunih 18 godina. Janjić je odigrao i 15-ak minuta za A reprezentraciju svoje domovine i to u prijateljskom dvoboju s Grčkom, odigranom krajem ožujka ove godine. Nikoli želimo sretan rođendan, dobro zdravlje i što bolje nastupe u dresu Nogometnog kluba Osijek!