Obveza je osječke momčadi i svakog pojedinca da se u nedjeljnom dvoboju pokušaju iskupiti za poraz s Kyzyljarom.

Kaže se, obično, da je nakon teških i neugodnih poraza najbolje to što u pravilu brzo dolazi nova utakmica i da nema previše dana za kuknjavu i depresiju. Teško nam je u bilo čemu pronaći utjehu nakon lekcije od Kyzyljara, ali bi bilo potpuno neprihvatljivo u bilo kojem pogledu da jedan podbačaj, koliko god bio razočaravajući, unese potpunu pomutnju u momčad. I to još uvijek na samom otvaranju sezone kada je tek nekoliko dvoboja iza nas, bez obzira koliko smo (ne)zadovoljni učinkom. Nužno je odmah se resetirati, a ne spustiti pogled ili pak upirati prstom u ovoga ili onoga. Svi zajedno dijele krivicu, kao što preuzimaju zasluge kada je sve dobro i pozitivno.

Navijači imaju pravo tražiti više

Dolazi nam Slaven Belupo i koga god stručni stožer izabere za participiranje u tom susretu svaki pojedinac mora biti svjestan da je sve ono u prethodnim, izgubljenim utakmicama premalo i preskromno da bi itko u Klubu i među navijačima bio zadovoljan. Naprotiv. Navijači imaju pravo tražiti maksimum, potpunu podređenost uspjehu na terenu i sigurno u tom smislu neće spuštati svoje kriterije. Izgubiti se uvijek može, no Osijeku sigurno nije krajnji domet ono što smo vidjeli protiv Lokomotive, a posebno tijekom ogleda s Kazahstancima. Da je drugačije, sigurno se momčad ne bi u posljednje dvije sezone sve do same završnice ligaškog natjecanja zadržala u borbi za naslov. Neka svatko preispita koliko je dao i koliko je ostao dužan po pitanju svoga učinka, da bismo u nedjelju od 18,55 sati bili kudikamo bolji, dakako i rezultatski uspješniji.