Naša je nekadašnja desetka u Klubu provela 12 sezona, a kasnije je Kasač bio i uspješan trener.

Jedna od klupskih legendi u devetom je desetljeću života. Svoj 82. rođendan 8. rujna slavi Matej Kasač, kojega su svi u gradu na Dravi uvijek zvali – Mato. Bio je prava desetka na zelenom terenu, razigravač i realizator, pa je u svoje igračko doba imao važno mjesto u momčadi i neupitan status među osječkim navijačima. Došao je u Osijek iz rodnih Bošnjaka, a za NK Proleter je debitirao kao 17-godišnjak. Bilo je to davne 1957., a u našem je prvoligašu uspješno nastupao sve do 1969., noseći i kapetansku vrpcu. Punih je to 12 sezona, a po svršetku karijere ostao je raditi u Klubu kao trener s također zapaženim učinkom. Ukupno je 20 godina proveo u svom NK Osijek koji mu i ovom prigodom želi sve najbolje!