U 6. kolu državnog prvenstva naša će momčad u subotu navečer gostovati u Maksimiru.

Nije lako kada nakon serije lošijih i nezadovoljavajućih rezultata moraš u goste prvaku i momčadi koja i ove sezone ima najbolji učinak u dosadašnjih pet odigranih kola. No, raspored je takav, kakav je i nema tu filozofiranja tko bi nam u ovom trenutku bio najpoželjniji, a tko najteži protivnik. Pokazuje se već duže vrijeme da su svi teški i da je baš u svakoj utakmici sve potpuno otvoreno i do kraja neizvjesno. Nadamo se da će Osijek u Maksimiru biti i maksimalno motiviran, što nikako ne bi smjelo izostati, a isto tako i da može na pravi način odgovoriti svemu onome što ga očekuje u subotu navečer od 21 sat.

Momčad mora biti na svojoj najvišoj razini

Trenutno smo na pet bodova i u donjem dijelu prvenstvene ljestvici i naravno da se što prije želimo pomaknuti prema onim pozicijama za koje smatramo da nam po svemu i pripadaju. Naravno da je teren uvijek jedino mjerilo i samo se na njemu dokazuje vrijednost, kako momčadska, tako i pojedinačna. Dinamo, pak, ovoga tjedna ima još jedan težak ispit u kvalifikacijama za Ligu prvaka, gostujući u Norveškoj. Realno je očekivati da bi njihov stručni stožer mogao malo ispremiješati sastav za subotnji derbi u domaćem prvenstvu. No, isto tako je činjenica da su Modri podjednako kvalitetni tko god bude u njihovom sastavu. O tomu nećemo previše jer od naših nogometaša očekujemo da zaigraju na svojoj najvišoj razini od početka sezone. Ako bude tako, sigurno je sve i rezultatski moguće.