Alen je punih 14 godina bio ugovorno vezan uz NK Osijek i naš mu Klub zahvaljuje za sve što je pritom pružio na terenu.

Alen Grgić više nije član Nogometnog kluba Osijek. Ovaj 28-godišnji branič koji može pokriti sve pozicije uz desnu aut liniju karijeru će nastaviti u redovima HNK Rijeka koja će mu biti treći klub u HNL-u nakon Bijelo-plavih i Slaven Belupa. Naš je dosadašnji desni bočni u osječke redove stigao u ljeto 2008. godine tada još kao 14-godišnjak, a u prvoj je momčadi debitirao prije devet godina u gostujućem ogledu baš s Riječanima na Kantridi.

Ukupno 153 nastupa i 15 golova

Alen je ukupno za NK Osijek skupio respektabilna 153 nastupa, zabivši 15 pogodaka uz 14 asistencija. To u svakom slučaju treba vrednovati jer je Grgić igrajući za Osijek imao vrlo uspješnih razdoblja, a jedno je vrijeme bio i među najboljim asistentima Lige. Uostalom, dugo je vremena proveo u Gradskom vrtu, a na posudbama je, osim u Koprivnici, prethodno bio u Sesvetama, još tamo 2014. te ne tako davno u mađarskom DVTK-u. I kada je bio izvan momčadi, strpljivo je čekao priliku i profesionalno odrađivao sve svoje obveze. Hvala mu na svemu što je dao našem Klubu s kojim je ugovorno bio vezan punih 14 godina.