Nogometaši Osijeka u polufinalu Memorijala igraju protiv Širokog Brijega u subotu 24. rujna od 13 sati na stadionu Borovo naselje.

Nogometaši Osijeka jutarnjim treningom u srijedu ponovo su se okupili nakon tri slobodna dana s koliko ih je trener Rene Poms nagradio za pobjedu u Velikoj Gorici. Po izrazito teškim uvjetima bilo je svega osim nogometa, potrošnja igrača bila je velika, pa će najvažnije biti podvući crtu na zdravstveni bilten. Prve prognoze govore da ne bi trebalo biti značajnijih ozljeda, odnosno da bi svi igrači koji su bili u kadru, s izuzetkom Danijela Lončara i Ramona Miereza koji su dobili treći žuti karton, trebali konkurirati i za utakmicu s Lokomotivom.

Široki vodeći u BiH

Prije nastavka SuperSport HNL-a, Bijelo-plavi će sudjelovati na 9. memorijalnom turniru Blago Zadro kojem je već tradicionalno domaćin Vukovar. Turnir se održava u subotu 24. i nedjelju 25. rujna, a naši nogometaši svoj prvi nastup imat će u polufinalnom ogledu protiv Širokog Brijega. Ta utakmica je na rasporedu u subotu 24. rujna u 13 sati u Vukovaru, dok drugo polufinale čine Vukovar 1991 i Slaven Belupo. U nedjelju 25. rujna poraženi iz polufinalnih ogleda igrat će za treće mjesto (13 sati), dok je finalna utakmica na rasporedu u 16 sati.

Bubalo, Kuprešak, Ćavar

Široki Brijeg je trenutno vodeća momčad Premijer lige BiH, sastav kojeg vodi glavni trener Ivica Barbarić, a kojem asistira nekadašnji napadač Bijelo-plavih Stanko Bubalo, imao je odličan ulazak u sezonu i bez sumnje će poslužiti kao pravi test uoči nastavka prvenstvenih izazova, ali i kao odlična prilika za podizanje natjecateljskog ritma kod igrača koji su do sada manje participirali. Uz to, s druge strane travnjaka Bijelo-plavima će stajati nekadašnji igrači Osijeka Mihael Kuprešak, koji je u Gradskom vrtu proveo deset godina i prošao sve uzrasne kategorije Škole nogometa, te Marijan Ćavar, koji je u naš klub došao na posudbu iz bundesligaša Eintrachta  i u sezoni 2018/19. participirao s 15 nastupa.