Prvog dana Memorijala „Blago Zadro“ Osijek je izgubio od Širokog Brijega rezultatom 2:3.

Osijek je brzo poveo, već u 6. minuti. Na Fiolića je u kaznenom prostoru neoprezno startao vratar Tomić i to je bio klasičan „penal“. Izvođač je, nakon nekog vremena, opet bio Mierez koji je ovaj puta mirno naciljao donji desni kut. Nekoliko minuta kasnije izjednačiti je mogao Valenčić, ali je izabrao loše rješenje u jako dobroj situaciji unutar šesnaesterca. U prigodi se našao i Lukić čiji je udarac s 15 metara blokiran. Na drugoj strani Jugović je mogao povisiti rezultat na 2:0, no s pet metara je prebacio vrata. U 33. minutii dogodio se kiks mladog vratara Marića koji je ušao umjesto ozlijeđenog Malenice. Cheberko mu je mirno vratio loptu, međutim, našem je junioru ona neočekivano prošla ispod noge za 1:1, a da nije bila ni prigoda. Ni 60 sekundi kasnije već je došlo do preokreta. Lukić je ostao zaboravljen u kaznenom prostoru što je iskoristio za snažan i precizan udarac u desni kut – 1:2. U 39. minuti vidjeli smo novi pogodak Širokog Brijega. Pejić je izbjegao zaleđe (?), izbio sam ispred Marića koji je obranio prvi udarac protivničkog napadača, ali se lopta odbila opet do Pejića koji u popravnom pokušaju bez problema pogađa mrežu. Do odmora nisu uspjeli izjednačiti Fiolić i Mierez.

Osijek ostao s igračem manje

U 55. minuti Osječani su lijepo izigrali obranu Širokobriježana. Fiolić je „podvalio“ loptu Topčagiću koji s desetak metara mirno zabija za 2:3. Fiolić je imao lijepu priliku za izjednačenje, međutim, pucao je je iznad vratiju. Špoljarić je zatim idealno asistirao Topčagiću za izjednačenje, ali naš robusni napadač nije uspio i drugi puta zatresti mrežu. Isti je igrač u šansi i u 64. minuti, ipak nije pogodio za 3:3. Dobar pokušaj imao je Leovac čiji je udarac Josipović odlično obranio. Dvadesetak minuta prije kraja Jugović je prestrogo dobio drugi žuti karton i osječka je momčad ostala s igračem manje. Unatoč tomu Špoljarić je imao vrlo lijepu prigodu, no ipak se nije upisao među strijelce. Osijek je igrao u sastavu: Malenica (od 25. Marić), Lončar (od 46. Bralić), Škorić (od 46. Barišić), Cheberko, Gržan, Leovac, Barri (od 46. Brlek), Jugović, Fiolić, Caktaš (od 46. Špoljarić) i Mierez (od 46. Topčagić). U susretu za treće mjesto Bijelo-plavi će u nedjelju igrati s poraženim iz ogleda Vukovar ’91 – Slaven Belupo.