Mlađi pioniri osvojili su treće mjesto pobjedom protiv NK Zlatna lopta pogotkom Jamana, početnici zaustavljeni u četvrtfinalu.

Mlađi pioniri Osijeka (igrači rođeni 2010. godine) koje vodi trener Silvio Ježić, osvojili su treće mjesto na međunarodnom turniru Prvi koraci održanom u Splitu. Turnir je okupio 138 momčadi u sedam kategorija, a naši mladi Bijelo-plavi do medalje su došli pobjedom (1:0) protiv NK Zlatna lopta pogotkom Jamana.

U razigravanju u skupini naši mlađi pioniri pobijedili su Orijent 3:0 (Lubanović, Jaman, Domazet), Špansko 9:0 (Đaković 2, Vidović 2, Jaman, Ježić, Krasnić, Ljubanović, Rosta) i remizirali sa Starim aerodromom 1:1 (Domazet). U osmini finala pobijedili su Bistricu 2:1 (Krasnić, Cipar), u četvrtfinalu Dugopolje 3:0 (Ljubanović, Jaman, Đaković). U polufinalu Bijelo-plavi su poraženi od Adriatica (0:2) pa su otišli u borbu za broncu u kojoj su bili i uspješni.

Za mlađe pionire Osijeka nastupili su: Petar Tolić, Matej Crnković, Noa Purgar, Jakov Babić, Ante Crljen, Izak Ježić, Rok Kujevac, Alberto Krasnić, Petar Šimun Jaman, Josip Cipar, Roko Katić, David Đaković, Borna Ljubanović, Fran Kuprešak, Petar Rošta, Matej Nikšić, Noa Domazet i Mislav Mandić. Uz trenera Silvija Ježića stručni stožer činili su trener Goran Popović, skaut Ivo Vranješ i fizioterapeut Tomislav Marđetko.

Početnici do četvrtfinala

Na turniru Prvi koraci nastupili su i početnici Bijelo-plavih (igrači rođenj 2012. godine) pod vodstvom trenera Danijela Bogdana. U skupini su pobijedili Halubjan 1:0 (Zečević) i Dugopolje 7:0 (Vladika 3, Žigić, Zečević, Jurčević, Planinac) i remizirali s Junakom 1:1 (Šikić). U osmini finala pobijedili su ŠN 1. gol (3:1) nakon raspucavanja s bijele točke, pa u četvrtzavršnici izgubili od Hajduka 4:2 (Zečević, Jurčević).

Za početnike Osijeka nastupili su: Moreno Čabaj, Luka Major, Lovro Markotić, Toni Jurčević, Dino Idrizović, Bruno Kovač, Fran Vladika, Ezra Žigić, Niko Perić, Roko Zečević, Lucas Batrac, Karlo Šikić, Zdenko Mikić, Srđan Planinac i Marko Merkaš.

Foto: Nogometni turnir Prvi koraci