Varaždinci su svakako opasan protivnik, no Osječani i u subotu imaju pobjedničke ambicije.

Bilo je jasno da ne smijemo kiksati u Orahovici, na utakmici 1/16 finala SuperSport Hrvatskog kupa, što si Bijelo-plavi nisu ni dopustili, niti je naša pobjeda ijednog trenutka došla u pitanje. Apsolvirali smo, dakle, još jednu zadaću i odmah počeli razmišljati o sljedećem izazovu. A on će biti neusporedivo teži u odnosu na dvoboj s Papukom. Osijek, naime, u 14. kolu prvenstvene utrke gostuje u Varaždinu kod istoimenog domaćina. Kada su ova dva suparnika, sredinom kolovoza, međusobno igrala ove sezone u Gradskom vrtu rezultat je bio neriješen 2:2, a osječka momčad tada nije uspjela zadržati vodstvo koje je imala u dva navrata, golovima Jugovića i Belje

Nema kartoniranih, ali ima ozlijeđenih

No, u odnosu na to razdoblje, forma Osječana je sada na bitno višoj razini, što je popraćeno i serijom pobjedničkih nastupa. U takvom raspoloženju putujemo „na noge“ Varaždincima za koje će mnogi reći da igraju lijep i otvoren nogomet, a dosadašnji učinak im je osigurao visoku, petu poziciju na ljestvici koju trenutno zauzimaju. U njihovom redovima ovaj put neće biti kartoniranog našeg bivšeg prvotimca Pilja, dok kod nas nema onih koji iz tog razloga moraju izostati. Izvjesno je da ponovno ne mogu konkurirati Škorić, Lovrić i Cvijanović, izvan stroja je i Leovac, a nakon Orahovice i Brlek koji baš ima peh s ozljedama. Ostali su na raspolaganju stručnom stožeru, stoga Pomsu ostaje odluka s kojim će sastavom u startati u subotu. Utakmica počinje u 17,10 sati.