Bakir Beširević legenda je Bijelo-plavih o čemu svjedoči deset sezona u našem Klubu i ukupno 327 službenih nastupa.

Na današnji dan, 3. studenoga 1965. godine, u Orašju u susjednoj Bosni i Hercegovini rođen je jedan od najistaknutijih igrača našeg Kluba otkako je hrvatske samostalnosti. Riječ je o Bakiru Bešireviću kojega bi mnogi navijači Osijeka zasigurno uvrstili u idealnu momčad Bijelo-plavih koju bi sastavili od najistaknutijih pojedinaca iz brojnih generacija. I bio je Baka jedan od onih, nezamjenjivih prvotimaca koji je čak deset sezona proveo u Gradskom vrtu i donedavno je bio i klupski rekorder po broju odigranih utakmica (327) sve dok ga nije nadmašio aktualni kapetan Mile Škorić. Došao nam je Bakir u ljeto 1992. kada je mostarski Velež zamijenio dresom NK Osijek u kojem je proveo i najveći dio svoje profesionalne karijere.

U Osijeku se prometnuo i u reprezentativca

Ono što je bilo posebno zanimljivo kod Beširevića je spoznaja da praktički nikada nije bio ozlijeđen, stoga je i mogao skupiti tako veliki broj nastupa. U HNL-u je za nas odigrao 265 utakmica, 45 ih je imao u nacionalnom Kupu te još 17 u nekadašnjem Kupu UEFA. Postigao je ukupno 52 gola, a strijelac je bio već u svojoj premijeri za Osječane, protiv Šibenika na našem stadionu (2:0). Zbog izvrsnih igara ne samo da je odmah postao miljenik onih kojima je Osijek u srcu, nego se izborio i za reprezentativni status u najboljoj vrsti Bosne i Hercegovine za koju je nastupio 19 puta. Nakon što je završio s aktivnim igranjem, posvetio se trenerskom poslu, ali je već godinama unatrag izvan nogometa u bilo kakvim ulogama. Nogometni klub Osijek svom nekadašnjem lijevom bočnom želi sretan 57. rođendan!