Petrović je bio naš bivši kapetan, a u dva je navrata obnašao i dužnost sportskog direktora NK Osijek.

Kako je djelovati „iznutra“ kada je riječ o Nogometnom klubu Osijek itekako dobro zna Alen Petrović. Bio je nekada naš istaknuti prvotimac, za prvu je momčad zaigrao još u vrijeme bivše države na ovim prostorima, da bi potom u HNL-u ostavio značajan trag među Bijelo-plavima. Uostalom, bio je i kapetan momčadi, autoritet u svlačionici i izvan nje, pa nas nije iznenadilo što je i po svršetku igračke karijere ostao usko vezan uz nogomet, dakako i uz NK Osijek. U dva je navrata ovaj 53-godišnjak koji upravo danas, 5. studenoga, slavi svoj rođendan obnašao funkciju sportskog direktora najpopularnijeg slavonskog sportskog kolektiva i svakako mu se mora priznati da je pritom odradio puno dobrih stvari.

Uspio je dogurati i do lige Petice

Kao igrač je bio polivalentan budući da je mogao pokrivati više pozicija, od onih obrambenih, pa sve do napadačkih, kada su njegova snaga i konstitucija dolazili do izražaja i pred suparničkim vratima. Stoga ne čudi da je uspio postići 32 gola, a posebno je opasan bio u prekidima. Dobre igre i učinak u osječkom sastavu omogućio mu je i transfer u portugalski Belenenses, da bi kasnije nastupao i za ondašnju Croatiju (Dinamo), uspjevši se probiti i do lige Petice, budući da ga je u svoje redove doveo njemački Bochum. Kraće je vrijeme bio i u Slaven Belupu iz kojega se ponovno vratio u Gradski vrt. I njegov je pokojni otac Ivo Petrović svojedobno također ostavio značajan trag u našem Klubu, a Alenu dakako i rođendanski želimo sve najbolje u svakom pogledu!