U susretu osmine finala SuperSport hrvatskog kupa naša će momčad u srijedu imati neugodnog suparnika.

Ubrzan je ritam u završnici jesenskog dijela nogometne sezone u Hrvatskoj. U državnom prvenstvu ostaje nam još samo jedna utakmica, a prije nego li cjelovita pozornost sportske javnosti bude usmjerena na predstojeće Svjetsko prvenstvo, na domaćim travnjacima trebaju se odigrati i susreti osmine finala nacionalnog Kupa. Osječani zasigurno imaju najteži zadatak od svih klubova iz elitnog razreda HNL-a jer se sastaju s protivnikom koji je najmanje poželjan, barem u ovoj fazi natjecanja. Dakle, Varaždin je naša sljedeća postaja, a susret je na rasporedu u srijedu, 9. studenoga, u 15,30 sati.

Bralić na prisilnom odmoru

Varaždinci su nam, dakle, još jednom domaćini u kratkom vremenskom razdoblju, nakon što smo u 14. ligaškom kolu poraženi sa 4:1. Jasno je da su se iz tog dvoboja morale izvući određene pouke, budući da i krajnji ishod svjedoči o lošijem nastupu Bijelo-plavih. Isto tako, čestitali smo tada suparniku na odličnoj igri i zasluženoj pobjedi i svakako bismo željeli sasvim drukčiji scenarij u ogledu koji nam slijedi za dva dana. Nakon derbija s Hajdukom, jasno je da Rene Poms neće moći računati na Slavka Bralića kojemu je slomljen nos, no vjerujemo da će za nastup biti spreman Yevhen Cheberko. U momčadi Varaždina neće biti najboljeg igrača Tonija Teklića i stopera Lamine Ba koji moraju odrađivati crvene kartone koje su dobili u prethodnim utakmicama. Jasno je da će i Osijek i Varaždin učiniti sve da bi se plasirali u četvrtfinale i nastavili borbu za Rabuzinovo sunce, vjerujući da će Mihael Žaper i suigrači na kraju biti zadovoljniji i sretniji od izabranika Marija Kovačevića