Naš bivši kapetan i aktualni reprezentativac ima okruglih 30 godina, a u Osijeku je svakako ostavio zapažen trag.

Prije točno 30 godina, na današnji dan 1992. u rodilištu osječkog KBC-a na svijet je došao Borna Barišić. I ovim putem želimo mu sretan okrugli rođendan i sve najbolje ne samo na nogometnim terenima nego i općenito! Bio je naš kapetan, jedan od najzapaženijih igrača u posljednjem desetljeću, što je okrunio i lijepom reprezentativnom karijerom koja i dalje traje. Aktualni lijevi bočni škotskog Rangersa za NK Osijek je odigrao 124 natjecateljske utakmice, postigao pritom 8 pogodaka uz 22 asistencije. Debitirao je protiv Dinama u Maksimiru, 12. srpnja 2013., kod trenera Tomislava Steinbrucknera, a od aktualnih osječkih prvotimaca suigrač mu je tada bio samo Slavko Bralić.

Zavrijedio status među Vatrenima

Ponikao je u mlađim kategorijama Bijelo-plavih, a dobro mu je došlo kaljenje u ambicioznom BSK-iz Bijelog Brda, budući da je uvjerio struku našeg Kluba da je potencijal za Osijek. Dočekao je svoju šansu i zaigrao u HNL-u, a 2015. u svoje ga je redove doveo Dinamo i nedugo zatim posudio Lokomotivi. No, vrlo brzo, već u ljeto iduće godine, Borna se vratio u Gradski vrt i ponio kapetansku vrpcu među izabranicima Zorana Zekića. Ostvario je puno zapaženih nastupa i na domaćoj i na međunarodnoj sceni i apsolutno zavrijedio mjesto i status među Vatrenima. Za najbolju nacionalnu vrstu nastupio je 27 puta, a jednom je bio i strijelac, u ogledu s Azerbajdžanom. Od kolovoza 2018. član je Rangersa s kojim je postao i prvak Škotske.