Kristian Fućak rođen je 14. studenoga 1998. u Rijeci, a u Osijek je stigao u siječnju ove godine.

Prvog dana odmora po svršetku polusezone rođendan slavi naš krilni napadač Kristian Fućak. To mu je 24., budući da je rođen 14. studenoga 1998. u Rijeci, a NK Osijek mu, dakako, želi sve najbolje! U naš je Klub stigao u zimu ove godine iz riječkog Orijenta 1919 i potpisao ugovor do ljeta 2026. Do sada je u dresu Bijelo-plavih skupio 18 nastupa, a prvi mu je bio protiv Slaven Belupa, krajem siječnja u Gradskom vrtu.

Igrama u Orijentu „zagolicao“ Osječane

Kristian je karijeru započeo u svom Grobničanu iz kojega je otišao u Varaždin, krčeći put prema igračkoj afirmaciji. Sljedeća postaja bila mu je Orijent u kojem je ponovno skrenuo pozornost na sebe, pa su ga Osječani odlučili dovesti u svoje redove i pružiti mu šansu za dokazivanjem. Dakako da je konkurencija u našoj sredini prilično velika, pa se nije baš lako izboriti za mjesto u najboljem sastavu, no Fućak je spreman nastaviti marljivo raditi i pokušati se izboriti za svoju minutažu.